Podnikatelka, vizionářka, investorka do start-upů

Simona
Kijonková

Jediná věc, která se dá v životě změnit, je budoucnost

Krátce o speakrovi

Simona Kijonková je známá podnikatelka, vizionářka a investorka do start-upů. Je považována za první dámu e-commerce v České republice.


Vystudovala management na VŠE a finance na UJEP. V roce 2010 založila společnost Zásilkovna a během deseti let z ní vybudovala mezinárodní logistickou firmu s obratem téměř 1,3 miliardy korun. Aktuálně stojí v čele holdingu Packeta, což je 14 firem, kam spadá i česká Zásilkovna a řídí více než 1500 zaměstnanců. O problematice e-commerce přednáší, vysvětluje v médiích, i na řadě oborových akcí, z nichž mnoho také pořádá.


Za svoji podnikatelskou a inovativní činnost získala řadu ocenění. Získala titul EY Podnikatel roku 2017 Hlavního města Prahy, v roce 2019 zvítězila v žebříčku TOP Podnikatelka roku 2018 vydavatelství Economia. Již řadu let se pohybuje na předních příčkách žebříčku nejvlivnějších žen Forbes. Ten ji v roce 2016 umístil na svoji titulní stranu, podruhé pak v červnu 2019. Za svoji podnikatelskou a inovativní činnost získala řadu ocenění. Získala titul EY Podnikatel roku 2017 Hlavního města Prahy, v roce 2019 zvítězila v žebříčku TOP Podnikatelka roku 2018 vydavatelství Economia. Již řadu let se pohybuje na předních příčkách žebříčku nejvlivnějších žen Forbes. Ten ji v roce 2016 umístil na svoji titulní stranu, podruhé pak v červnu 2019. V roce 2019 získala Simona Kijonková ocenění Fachman roku. Cena je udělována v rámci fóra LOG-IN, kde jsou každoročně oceňovány nejlepší logistické inovace z českého logistického trhu.  O ocenění Fachman roku rozhodli členové Klubu logistických manažerů.

 

Simona Kijonková je vdaná, má 3 děti: dcery Adrianu (12) a Nikol (7) a syna Jaromíra (9).


Témata

Budování firmy
Motivace a nastavení mysli v podnikání
Krizové řízení

Profesní obor

Logistika a technologie

Jazyk

Čeština
Angličtina

Úspěchy

1. Titul EY Podnikatel roku 2017 Hlavního města Prahy
2. Zvítězila v žebříčku TOP Podnikatelka roku 2018
3. Titulní strana Forbes 2016, 2019
4. Ocenění Fachman roku 2019, udílené členy Klubu logistických manažerů

Objednat speakera

Řekněte nám něco o svém eventu. Ozveme se vám nejpozději do 24 hodin s návrhem nejvhodnějšího řešení a zapojení speakera.

Objednat speakera

Jste speaker?

Máte volné kapacity nebo jste začínající řečník? Tak to je ideální čas se nám ozvat a my vás zařadíme do našeho katalogu.

Co nabízíme speakerům