Manažer pro vědu a vzdělávání iQLANDIA

Petr
Desenský

V jednoduchosti je krása

Krátce o speakrovi

Přes 10 let se věnuje problematice neformálního vzdělávání se zaměřením na science centra, školí pedagogické pracovníky, věnuje se vývoji a přípravě interaktivních exponátů a expozic pro SC iQLANDIA.

Původem učitel FY-MA s aprobací pro střední školy. Pro science centrum iQPARK začal pracovat jako lektor odborných předmětů pro školy, veřejnost i odbornou pedagogickou veřejnost již během studií . Od roku 2015 se stal manažerem pro vědu a vzdělávání a vede tým lektorů a metodiků, kteří se věnují vývoji a vedení neformálních vzdělávacích programů pro školní skupiny a učitele přírodních věd.

Podílí se na vzdělávacích projektech v České republice a přípravě a koordinaci mezinárodních projektů na evropské úrovni. Je také zodpovědný za spolupráci s ostatními science centry v české republice i ve světě.

Reprezentuje iQLANDII a české neformální vzdělávání na mezinárodních festivalech a odborných konferencích, jako např. Science on stage, EuroScienceFun, EUCYS (European Union Contest for Young Scientists) a National science week of China.

Působí v poradních skupinách LK zabývajících se vzdělávání a spoluprací firem a škol.

Je členem SKAV (Stálé konference asociací ve vzdělávání) za Českou asociaci science center. 

Mezi jeho osobní koníčky patří kynologie, španělština a britská hudba.


Témata

Polularizace vědy
Neformální vzdělávání

Profesní obor

Neformální vzdělávání

Jazyk

Čeština
Angličtina

Úspěchy

Science on Stage – vítěz národního kola v kategorii pódiových vystoupení (2014, 2016),
Reprezentace ČR na mezinárodních kolech (Londýn, Debrecen)
Reprezentace České republiky na National science week of China 2019

Objednat speakera

Řekněte nám něco o svém eventu. Ozveme se vám nejpozději do 24 hodin s návrhem nejvhodnějšího řešení a zapojení speakera.

Objednat speakera

Jste speaker?

Máte volné kapacity nebo jste začínající řečník? Tak to je ideální čas se nám ozvat a my vás zařadíme do našeho katalogu.

Co nabízíme speakerům