Vizionář, zakladatel škol a podnikatel v oblasti vzdělávání

Ondřej
Šteffl

Škola by měla děti připravovat na život v 21. století tak, aby uměly vzít život do svých rukou a mohly se stát tvůrci budoucnosti

Krátce o speakrovi

Ondřej Šteffl je vizionář, zakladatel škol a podnikatel v oblasti vzdělávání.

(Oprávněně) tvrdí, že školní vzdělávání nereaguje na potřeby budoucnosti. Česká škola žákům a studentům nabízí prakticky stále totéž jako před staletími, ale svět se mění a potřebuje něco jiného.

Již v roce 1990 založil první soukromou školu - gymnázium PORG v Praze. 

V roce 1995 založil společnost Scio,  která se zabývá vzděláváním, měřením výsledků studia i testováním jeho předpokladů. Zkoušky Scio využívá v přijímacím řízení více než 60 fakult veřejných vysokých škol v ČR na Slovensku i v zahraničí.

V roce 2015 založil první ScioŠkolu, ve které je již 11 základních škol, jedna střední a jedna Expediční. Síť neustále rozšiřuje.

Prosazuje názor, že akademické vzdělání v současném světě ztrácí na významu, což dokládá i tím, že mnoho lídrů nejvýznamnějších světových firem má jen bakalářský titul a někteří nemají vůbec žádné vysokoškolské vzdělání.

Většinu textů a všelico zajímavého najdete na jeho blogu na aktualne.cz

Mezi jeho záliby patří snowboarding (freeride), windsurfing, vaření a fotografování.


Témata

Vzdělávání

Profesní obor

Školství a vzdělávání

Jazyk

Čeština

Úspěchy

Zakladatel první soukromé školy v ČR – gymnázium PORG
Zakladatel společnosti Scio
Zakladatel první ScioŠkoly
Vydal knihu „K čemu samé jedničky“

Objednat speakera

Řekněte nám něco o svém eventu. Ozveme se vám nejpozději do 24 hodin s návrhem nejvhodnějšího řešení a zapojení speakera.

Objednat speakera

Jste speaker?

Máte volné kapacity nebo jste začínající řečník? Tak to je ideální čas se nám ozvat a my vás zařadíme do našeho katalogu.

Co nabízíme speakerům