Farářka, psychoterapeutka a krizová interventka

Martina
Viktorie
Kopecká

Jejím mottem je (Dalajlámovo): „Existují pouze dva dny v roce, kdy nemůžeme udělat vůbec nic. Jedním je včerejšek a druhým zítřek. Proto je dnešek tím správným dnem, kdy má člověk milovat, konat a žít."

Krátce o speakrovi

Martina Viktorie je mezi našimi speakery vyjímečná. Není jednoduché zjednodušit její životopis na pár strukturovaných poznámek, proto zde uvádíme její životopis tak, jak jej popisuje ona sama:

Martina Viktorie Kopecká, farářka Církve československé husitské, psychoterapeutka a krizová interventka.


Vystudovala na Univerzitě Karlově teologii a pak ještě psychologii a speciální pedagogiku. V současné době pracuje na projektu dizertační práce v oblasti ekumenické teologie a jejího přesahu do diplomacie. Jen díky zaměstnání v běžné velké firmě zjistila, co v životě dělat nechce a začala hledat svou vlastní cestu. Studium teologie se jí stalo velkou láskou, a tak se rozhodla jít za hlasem svého srdce a stát se duchovní. Nebyla to lehká cesta, ale dneska už ví, že to jinak být nemohlo. Jako farářka slouží Bohu i lidem, křtí, oddává, vyprovází na poslední cestě a slouží bohoslužby. Ráda píše kázání, která lidi baví a „šije svatby na míru“.


Od roku 2013 je členkou ústředního výkonného výboru Světové rady církví a od roku 2014 je předsedkyní jednoho z jejích poradních orgánů ECHOS.


Papež František ji za její ekumenickou činnost vyznamenal medailí a pozval ji, aby se jako jediná vysvěcená žena – duchovní – zúčastnila biskupské synody ve Vatikánu.


Před třemi roky začala druhý psychoterapeutický výcvik v rodinné terapii psychosomatických poruch.

Je nadšenou čtenářkou všech žánrů, píše blog o životě farářky dnešní doby Deník farářky, je jednou ze 33 Velkých žen z malé země (www.velkezenyzmalezeme.cz).


Má ráda kubánskou hudbu, rum a doutníky a nejvíc si odpočine v galerii na výstavě. Dál se vzdělává, snaží se rozšiřovat obzory a učí se jezdit na kole.


Témata

Náboženství
Psychoterapie
Krizová intervence

Profesní obor

Duchovní

Jazyk

Čeština

Úspěchy

Dokázala říct „ne“ kariéře v komerční sféře a rozhodla se přijmout kněžské svěcení Církve československé husitské
Papež František ji vyznamenal pamětní medailí za její činnost v oblasti ekumeny a pozval ji na biskupskou synodu v roce 2018 do Vatikánu, které se zúčastnila jako jediná vysvěcená žena
Moderuje pořad Uchem jehly na ČT, píše blog Deník farářky
Od roku 2020 je prezidentkou festivalu Meeting Brno

Objednat speakera

Řekněte nám něco o svém eventu. Ozveme se vám nejpozději do 24 hodin s návrhem nejvhodnějšího řešení a zapojení speakera.

Objednat speakera

Jste speaker?

Máte volné kapacity nebo jste začínající řečník? Tak to je ideální čas se nám ozvat a my vás zařadíme do našeho katalogu.

Co nabízíme speakerům