Podnikatelka

Margareta
Křížová

Nic není nemožné

Krátce o speakrovi

Vice než 25 let radí Margareta firmám i živnostníkům v podnikání. Netvrdí, že má patent na rozum, takže pokud podnikáte ve výrobě letadel, mikročipů nebo dokonce v programování, neporadí vám, protože tomu nerozumí. Můžete se o ní dočíst, že je „Jedna ze zakládajících partnerek CEAG, zodpovědná především za obchodně-strategické poradenství pro firmy a podnikatele a poradenství při prodeji nebo nákupu firem (fúze a akvizice). Spolupracuje s fondy private equity, strategickými investory a vlastníky společností.“

Přeloženo do lidské řeči to znamená, že firmám a jejich majitelům, či managementu radí v tom, jak to udělat, aby se jejich businessu dařilo, rozvíjel se, získal investice na další růst, když je to potřeba a firemní úspory na to nestačí a kdy a jak firmu prodat, když se majitel rozhodne, že by konečně mohl začít odpočívat.

Je členem Rady pro komercializaci výsledků vědy a výzkumu ČZU, školí v rámci center pro transfer technologií AV ČR, spolupracuje s podnikatelskými inkubátory a akcelerátory a je porotcem v řadě podnikatelských soutěžích T Mobile Rozjezdy, Women Startup Competition, Startup Weekend, a další (Česká televize pořad Den D, což ji, „fakt bavilo, přestože se člověk nestačil divit, na co všechno chtějí lidi získat peníze“). Moderovala na Rádiu ZET svůj pořad Podnikání od A do ZET, píše blog, kde občas radí a občas sdílí „veselé historky“ z podnikání. Moderovala v České televizi pořad Máme na to a napsala knížku Z deníku investorky aneb Jak podnikat a nezbláznit se. Ale hlavně fandí lidem, co používají vlastní hlavu a selský rozum.

Koníčky: četba, cestování, klasická hudba, opera, interier design a vzhledem k tomu, že původně vystudovala hotelovou školu – ráda vaří.

K jejím oblíbeným tématům patří:

  • Leadership
  • Obchodní strategie
  • Fúze a akvizice
  • Intrapreneurship – inovace ve firmách
  • Osobní management
  • Interní komunikace
  • Sociální vztahy v týmu
  • Trénink interních lektorů
  • Prezentační dovednosti

Margareta vystudovala mezinárodní a veřejné vztahy na Škole mezinárodních a veřejných vztahů a Executive Masters of Business Administration na ESCEM School of Business and Management / University of New York / Prague.

Má syna a dceru s operním pěvcem Vratislavem Křížem.


Témata

Fúze a akvizice (M&A)
Intrapreneurship - kde a jak vzít ve firmě nové nápady a inovace
Finanční gramotnost
Startup development

Profesní obor

Fúze a akvizice
Private ekvity
Venture capital
Business strategie
Startup mentoring

Jazyk

Čeština
Angličtina

Úspěchy

Zastupování klientů v prodejních transakcích, např. GSM 1800 a GSM 900, Paegas Nonwowens, Innova Capital a španělský ACE Group, Enterprise Investors a dalších soukromých investorů v řadě oborů včetně potravinářství, odpadové hospodářství, HVAC a další.

Objednat speakera

Řekněte nám něco o svém eventu. Ozveme se vám nejpozději do 24 hodin s návrhem nejvhodnějšího řešení a zapojení speakera.

Objednat speakera

Jste speaker?

Máte volné kapacity nebo jste začínající řečník? Tak to je ideální čas se nám ozvat a my vás zařadíme do našeho katalogu.

Co nabízíme speakerům