Ekonom

Lukáš
Tóth

Bez dat jste jen další člověk s názorem.

Krátce o speakrovi

Lukáš Tóth je ekonom na Amsterdamské Univerzitě a spoluzakladatel výzkumné společnosti Behavio Labs, kde spojuje aplikaci behaviorálních věd s výzkumy trhů. Pro veřejnost tato společnost vytvořila např. online datový Atlas Čechů.

Vystudoval Institut Ekonomických Studií na Karlově Univerzitě, Tinbergen Institute v Nizozemí, absolvoval výzkumné pobyty v USA a UK. Věnuje se přednáškové, výzkumné a pedagogické činnosti v oblasti behaviorální ekonomie, organizace trhů, ekonomické regulace a filosofie ekonomického myšlení. 

Momentálně se podílí na grantu Google Digital News Initiative s cílem vylepšit monetizaci českých seriózních médií a zvýšit tak jejich nezávislost. Dříve pracoval pro Národní ekonomickou radu vlády a spoluzaložil občanskou iniciativu Inventura demokracie.  

Ve svých přednáškách a článcích ukazuje, že společenské vědy dnes díky desetitisícům studií dokáží řešit praktické problémy v rozhodování lidí, firem i institucí.

Lukáš o sobě tvrdí, že je podprůměrně dobrý student bojových umění a nadprůměrně špatný kytarista.

Témata

Economics
Lidské rozhodování
Formování názorů
Evidence-based policy
Behavioral economics
Law & Economics
Future of Work
Market Design

Profesní obor

Ekonomie
Behaviorální věda

Jazyk

Čeština
Angličtina

Úspěchy

Zakladatel Behavio Labs
Spoluautor knihy „Ekonomie dobra a zla”
Autor rubriky „Psycho” pro aktualne.cz
ABA International Scholar in Residence

Objednat speakera

Řekněte nám něco o svém eventu. Ozveme se vám nejpozději do 24 hodin s návrhem nejvhodnějšího řešení a zapojení speakera.

Objednat speakera

Jste speaker?

Máte volné kapacity nebo jste začínající řečník? Tak to je ideální čas se nám ozvat a my vás zařadíme do našeho katalogu.

Co nabízíme speakerům