Ředitel Pražského inovačního institutu

Bohumil
Kartous

Vzdělávání je generátorem inovací

Krátce o speakrovi

Bob Kartous je profesionální provokatér veřejné diskuse. Od července 2020 se stal ředitelem Pražského inovačního institutu.

V think tanku EDUin vytvořil návrh konceptu Auditu vzdělávacího systému v ČR. Je spoluzakladatelem expertní občanské platformy KoroNERV-20, členem kolegia rektora Vysoké školy ekonomiky a managementu, pomáhal rozjíždět vzdělávací startup Education Republic. S centrem současné kultury DOX zrealizoval vzdělávací program Synapse na posílení sociálního a občanského povědomí mezi mladými lidmi.

Publikační a redakční činnost:

  • autor knihy z žánru non-fiction s názvem No Future: Vezeme děti na parním stroji do virtuální reality?, která vyšla v říjnu 2019
  • spoluautor knihy 2036, kapitoly o budoucnosti vzdělávání
  • editor Britských listů, kritického internetového deníku
  • pro česká média pravidelně komentuje události, které se ve vzdělávání odehrávají

Od roku 2018 působí jako mluvčí Českých elfů, občanské skupiny zabývající se dezinformacemi v českém digitálním prostoru.

Absolvoval Pedagogickou fakultu a Fakultu sportovních studií MU v Brně, doktorát získal na Mediálním institutu Fakultě sociálních studií UK v Praze. V roce 2019 mu byla Masarykovou univerzitou udělena malá bronzová medaile.

Bob je ženatý a má dvě děti.


Témata

Vzdělávání
Média a dezinformace
Politika
Filozofie
Globální vývoj

Profesní obor

Média
Školství a vzdělávání

Jazyk

Čeština
Angličtina

Úspěchy

Kniha No Future: Vezeme děti na parním stroji do virtuální reality?
Působení v think tanku EDUin
Mluvčí Českých elfů

Objednat speakera

Řekněte nám něco o svém eventu. Ozveme se vám nejpozději do 24 hodin s návrhem nejvhodnějšího řešení a zapojení speakera.

Objednat speakera

Jste speaker?

Máte volné kapacity nebo jste začínající řečník? Tak to je ideální čas se nám ozvat a my vás zařadíme do našeho katalogu.

Co nabízíme speakerům